The World's A Girl

2009-06-23

Nick Cave'in kolundaki çirkin kurukafa dövmesinin altındaki bantta yazan isim, Bad Seedgillerin kankası, Gudrun Gut'un gülü, hıçkırıklara boğulmuş Mary Bellows... Nam-ı diğer Anita Lane'den sabahları tebessüme boğabilecek güzellikte bir şarkı...


6 yorum:

PaigeMarshall dedi ki...

i hate myself diyebilir miyiz, tüm günü tebessüme boğmak için misal?

headcleaner dedi ki...

sanmıyorum, Trent Reznor gibi "I hurt myself" diyebiliriz belki "to see if I still feel" düşüncesiyle ama o da günü daha melankolik bir hale büründürür. Benim tercihim New Morning'in Live Seeds'in sonundaki o şahane konser kaydı olmuştur.

travis and tyler durden dedi ki...

Bu nasıl tebessüm kardeşim! Bi dinledik ne hale geldik.

Şeym on yu!

headcleaner dedi ki...

ee nil karaibrahimgil dinliyoz da senden mi gizliyoz sanki allallaa! şeym dedin de ne süper bi pj harvey şarkısıdır be o! du bi dinliyim

silence movie star dedi ki...

erkek cinsinin "güzel"lerinin, "kerametlerinin kendilerinden menkul olduğu"nu düşünmek gibi yaygın bir hataya düştüğü çoktur. nick bey üzerinden mevzuya bağlanır isek, asıl kerametin o erkekleri hayatlarına alan kadınlarda olduğunu görüveririz.

bu da benden ortalığı toz duman edecek 1 saptama olsun.

headcleaner dedi ki...

bu güzel kadınların mutlaka büyük etkisi vardır ancak tüm kerameti de onlara bağlamakla(yine nick bey üzerinden mevzuya bakacak olursak) the boys next door'dan the birthday party'nin son günlerine kadar yaptığı bütün işleri yoksaymış olmaz mıyız? Yoksa The Birthday Party dönemi kerametini de Lydia Lunch'ta mı aramamız gerekiyor?

 
◄Design by Pocket